natrawienie.pl

Blog związany z tematami beauty, dietetycznymi jak i informacji dotyczących o zdrowiu.

Lifestyle

Na jakie stylizacje ubrań warto stawiać?

Na jakie stylizacje ubrań warto stawiać?

Tworzenie stylizacji ubrań to zadanie, które może przynosić wiele radości i satysfakcji. Fajne stylizacje ubrań to takie, które pasują do typu sylwetki oraz podkreślają jej atuty. Warto zatem łączyć ubrania w gotowe zestawy, z których wyczarować można ciekawe i atrakcyjne wizualnie damskie stylizacje.

Jakie są zatem zasady dotyczące tworzenia modnych zestawów ubrań?

Nowoczesne damskie stylizacje mogą i powinny łączyć różnorodne style. Warto w tym wypadku decydować się na zestawienie elementów eleganckich z tymi, które kojarzą się ze sportem lub modą casualową. Tego rodzaju stylizacje ubrań można z powodzeniem wybierać zarówno do pracy, jak na spotkanie z przyjaciółmi. Fajne stylizacje to również takie, które pasują do danego typu figury. Ubrania powinny w tym wypadku maskować ewentualne mankamenty figury oraz podkreślać jej atuty. Nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego rozmiaru odzieży. Pamiętać bowiem należy o tym, że ubrania zbyt obszerne i zbyt ciasne nie prezentują się korzystnie. Tworząc fajne stylizacje warto również stosować tak zwane koło barw.

O czym należy pamiętać tworząc stylizacje ubrań?

Każda kobieta powinna znać swój typ urody, którym może być wiosna, lato, jesień lub zima. Podział na poszczególne typy urody dokonywany jest w oparciu o kolor oczu, włosów oraz karnację. Umiejętność dobierania ubrań do typu urody jest niezwykle przydatna. Dzięki niej można wybierać elementy garderoby, które doskonale podkreślają atuty każdej kobiety.

Czym jest total look?

Total look to niezwykle popularny trend modowy, który polega na łączeniu części garderoby, które mają różne odcienie tego samego koloru. Oczywiście barwy dobierane powinny być do danego typu urody oraz danej sytuacji. Podczas spotkań biznesowych dobrze sprawdzą się beże, granaty i szarości, zaś podczas letnich spacerów warto stawiać na biel czy pudrowy róż. Stylizacje mogą być również w kolorze czerwonym, zielonym lub czarnym. Tego rodzaju propozycje pasują doskonale na wieczorną randkę. Monotonia stylizacji może być z powodzeniem przełamywana za pomocą kontrastowego akcentu, w tym paska czy torebki.

Czym są ubrania basic?

Ubrania basic to elementy garderoby, które obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej szafie. Stanowią one bowiem rodzaj bazy i stanowią punkt wyjścia do wielu stylizacji. Wśród typowych ubrań basic wymienia się granatowe jeansy, białą koszulę czy czarne szpilki. Tego rodzaju elementy garderoby można zestawiać z marynarką lub sportową kurtką. Biała koszula może być noszona do pracy wraz z ołówkową spódnicą, a w czasie wolnym zestawiana może być z krótkimi spodenkami i sportowym obuwiem. Wspaniale komponuje się również ze swetrem.

Na jakie połączenia kolorystyczne warto się decydować?

Godnym polecenia rozwiązaniem jest zestawianie ubrań w odcieniach pastelowych. Tego rodzaju stylizacje są uniwersalne i mogą być z powodzeniem noszone podczas różnorodnych okazji. Poza tym, warto zestawiać elementy czarne z białymi. Takie komplety sprawdzają się doskonale choćby podczas spotkań biznesowych. Ciekawym pomysłem jest dodanie kolorowego akcentu, który sprawia, że stylizacja prezentuje się nowocześnie i ciekawie. Może to być wielobarwna apaszka czy neonowa torebka.

Udostępnij