natrawienie.pl

Blog związany z tematami beauty, dietetycznymi jak i informacji dotyczących o zdrowiu.

Zdrowie

5 częstych błędów popełnianych podczas tuszowania rzęs

5 częstych błędów popełnianych podczas tuszowania rzęs

Korzystanie z tuszu do rzęs jest intuicyjne i banalnie proste – wystarczy przeczesać rzęsy dołączoną do niego szczoteczką. Wybór odpowiedniego kosmetyku, kształtu szczoteczki i typu włosia, może sprawiać jednak pewne trudności. Wiele pań popełnia także inne błędy, jak zbyt długie korzystanie z jednego produktu albo „pompowanie” powietrza do opakowania.

1. Nieprzemyślany wybór źle dobranego tuszu

Przede wszystkim zastanów się, czy tusz, którego używasz, jest właściwie dobrany do potrzeb Twoich rzęs. Zwróć uwagę na jego szczoteczkę i właściwości. Grube i gęste szczoteczki z miękkiego włosia świetnie sprawdzają się przy zwiększaniu objętości rzęs. Węższe, z krótszymi włoskami i silikonowe dobrze wydłużają krótkie rzęsy.

Jesteś właścicielką zdrowych i długich rzęs? Możesz więc swobodnie wybierać tusze, które sprytnie je podkreślą. Kosmetyki z prostą szczoteczką idealne dotrą do kącików oczu, by rozprowadzić tusz na wszystkich, nawet trudnodostępnych rzęsach. Jeśli rosną one prosto, weź pod uwagę podkręcający tusz do rzęs z nieco zaokrągloną szczoteczką, która nada im odpowiedniego kształtu.

2. Wciskanie powietrza do opakowania tuszu

Kiedy podczas malowania rzęs chcesz nałożyć nieco więcej tuszu na szczoteczkę, nie „pompuj” powietrza do jego opakowania. Szybkie ruchy szczoteczką w górę i w dół wciskają do środka duże ilości powietrza, które przyczyniają się do szybszego wysychania tuszu. Co więcej, ta technika wcale nie jest skuteczna w nabieraniu większych ilości kosmetyku na szczoteczkę. Po włożeniu szczoteczki do opakowania wykonaj delikatne okrężne ruchy, by zagarnąć na nią tusz.

3. Zbyt szybkie nakładanie kolejnych warstw kosmetyku

Dla większości pań jedna warstwa tuszu do rzęs to za mało. 2 lub 3 warstwy efektywniej podkreślają rzęsy i dodają im objętości. Wiele kobiet popełnia jednak częsty błąd podczas nakładania kilku warstw kosmetyków, który prowadzi do powstawania nieestetycznych grudek oraz sklejania się włosków.

Po nałożeniu jednej warstwy tuszu do rzęs odczekaj chwilę, aż kosmetyk wyschnie. Jeśli zbyt szybko zaaplikujesz kolejną warstwę, nadmiar produktu sklei rzęsy.

4. Zbyt długie korzystanie z przeterminowanego tuszu

Czy wiesz, że tusz do rzęs jest zdatny do użytku przez maksymalnie 6 miesięcy po otwarciu opakowania? Wszystko przez bakterie, które naturalnie znajdują się na ludzkich rzęsach, a po kontakcie ze szczoteczką tuszu przechodzą również na nią i tam się rozwijają. Żeby higienicznie korzystać z tego typu kosmetyków, zaleca się ich regularną wymianę.

Na kosmetykach makijażowych można znaleźć specjalne oznaczenie cyfry ze znajdującą się tuż obok literą M. Cyfra ta oznacza ilość miesięcy, przez jaką produkt jest zdatny do użytku po jego otwarciu. Jeśli więc na Twoim tuszu pojawia się oznaczenie 3M, oznacza to, że powinnaś go wymienić po 3 miesiącach od otwarcia.

5. Niewłaściwe korzystanie z zalotki

Zalotka to małe akcesorium, które pozwala na szybkie, a zarazem efektywne podkręcenie rzęs. To forma małych kleszczy, w których na chwilę zaciska się włoski, układając je i nadając im kształtu. Użycie zalotki jest bardzo łatwe, jednak warto wiedzieć, czego unikać, by nie osłabić rzęs.

Przede wszystkim zwróć uwagę na osłonki w swojej zalotce, które chronią rzęsy przed połamaniem. Muszą one znajdować się na swoim miejscu i być zrobione z miękkiego materiału jak guma. Pamiętaj także o tym, by używać zalotki jeszcze przed nałożeniem na rzęsy warstwy tuszu. Jeżeli ściśniesz je już po aplikacji kosmetyku, tusz nieestetycznie poskleja ściśnięte w zalotce rzęsy.

Materiał oznaczony

Udostępnij