natrawienie.pl

Blog związany z tematami beauty, dietetycznymi jak i informacji dotyczących o zdrowiu.

Uroda

Na czym polega pielęgnacja włosów?

Na czym polega pielęgnacja włosów?

Marzeniem każdej kobiety są odżywione i piękne włosy. W tym artykule wyjaśnimy, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów. Można śmiało powiedzieć, że jednym z najbardziej wyrazistych atrybutów kobiecości są włosy. Tak naprawdę od wielu czynników zależy ich wygląd. Istotne są nie tylko warunki atmosferyczne, ale również stan zdrowia, dieta oraz codzienna pielęgnacja.

Zasady pielęgnacji włosów

Uniwersalne są zasady pielęgnacji, ale kosmetyki do włosów już niestety nie. Jeśli u kogoś dany szampon działa bardzo dobrze, to wcale nie oznacza, że u ciebie też się sprawdzi. Trzeba podjąć konkretne działania, jeśli zdrowe dotychczas kosmyki nagle zaczęły wypadać lub się łamać. Sygnałem ostrzegawczym powinna być również przetłuszczająca się skóra głowy. Podstawowa pielęgnacja włosów polega głównie na ich myciu oraz odżywianiu. Szampon to oczywiście podstawowy kosmetyk i musi być właśnie dobrany do potrzeb skóry głowy. Potrzebna jest również odżywka, która będzie uzupełniać jego działanie. Wybór kosmetyków do włosów jest ogromny, dlatego każda kobieta bez większego problemu powinna znaleźć coś dla siebie.

Wybór kosmetyków

Najlepiej zakupić szampon sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się bardzo dobrą opinią. Wtedy można mieć pewność, że produkt jest wysokiej jakości i nie podrażni skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że niektóre zabiegi pielęgnacyjne można wykonać samodzielnie w domu. Należy pamiętać, że szampon oddziałuje przede wszystkim na skórę, ponieważ oczyszcza ją z resztek produktów stylizacyjnych oraz zabrudzeń. Sama technika mycia również jest bardzo ważna i musi polegać na masowaniu głowy. Dużym błędem jest tarcie i szarpanie kosmyków, a także rozprowadzanie szamponu na całej długości włosów. Piana, która powstaje w trakcie mycia w zupełności wystarcza włosom. Warto mieć na uwadze, że woda musi być umiarkowanie ciepła, ponieważ gorąca może pobudzić gruczoły łojowe do pracy i podrażnić skórę głowy.

Maski do włosów

Sporym wydatkiem są drogeryjne maseczki pielęgnujące. Na szczęście maseczkę można też przygotować w domu wykorzystując to, co akurat masz pod ręką. Świetnie sprawdzi się jogurt, który ma działanie złuszczające skórę. Kosmetykiem dobieranym do rodzaju włosów jest odżywka. Odżywkę należy aplikować na wilgotne kosmyki podczas każdego mycia. Nawilża i regeneruje włosy, a także dostarcza niezbędnych składników. Według ekspertów najlepiej stosować odżywki, które później trzeba spłukać wodą. Kosmetyki, które nie wymagają zmycia zdecydowanie bardziej obciążają włosy i pozbawiają ich objętości. Warto wspomnieć, że produktem bardziej zaawansowanym od odżywki jest maska do włosów. Maski należy stosować maksymalnie 2 – 3 razy w tygodniu. Świetnie sprawdzą się u kobiet, które mają bardzo zniszczone włosy. Wcierki to kolejny produkt do zadań specjalnych. Jest to preparat przeznaczony do wcierania w skórę głowy. Wcierki mają przede wszystkim pobudzić porost nowych włosów i powstrzymać wypadanie starych. Pierwsze efekty powinny być widoczne po 2 tygodniach regularnego stosowania wcierki.

Udostępnij